اهمیت کانال در مصرف انرژی

همانطور که در مقاله قبلی در مورد صدای کانال صحبت کردیم ، متاسفانه بسیاری از عزیزان اهمیت کانال و کیفیت کانال سازی را مهم نمی دانند. کانال سازی و یا بطور کلی کانال در کیفیت سرمایش و در بعضی از سیستم ها که گرمایش نیز از طریق کانال ها انتقال میابد ، بسیار مهم است.

همانطور که گفتیم در کانال سازی صنعتی و یا کانال سازی ساختمان ، کیفیت کانال سازی ، ساخت و اجرای کانال باعث می شود تا از هدر رفتن انرژی و هزینه جلوگیری شود.

صرفه جویی انرژی در کیفیت کانال سازی 

در کشور ما متاسفانه به علت عدم کیفیت کانال سازی و ساخت غیر اصولی مصرف انرژی در زمانهای سرد و گرم سال به شدت افزایش میابد که علاوه بر ایجاد هزینه برای دولت باعث افزایش هزینه قبض های مصرف کنندگان می شود.اگر در هنگام ساخت ساختمانهای اداری و خانگی و یا مجتمع های صنعتی اصول ساخت ساز به درستی رعایت شود ، هزینه ها بسیار کاهش میابد. 

یکی از قسمت هایی که اکنون در هر ساختمانی میتواند باعث صرفه جویی یا هدر رفت انرژی شود ، کانال های هوا هستند. کانال ها اگر از مرحله طراحی تا مرحله تولید و اجرا با اصول درستی تهیه و نصب گردند علاوه بر اینکه هزینه ها را کاهش می دهند ، باعث آسایش و بهبود کیفیت کانال سازی در مصرف انرژی نیز می شوند.

اهمیت کانال در صرفه جویی انرژی در سرمایش و گرمایش

مرحله طراحی کانال

در کانال سازی ، طراحی یکی از مهمترین قسمت ها به حساب می آید که علاوه بر دانش نیازمند تجربه است. طراحی درست باعث کاهش طول کانال ، هزینه و مصرف انرژی است.

مرحله تولید و اجرا

تولید و اجرای کانال یا کانال سازی دو مرحله مهم هستند که پس از طراحی کیفیت کانال سازی را تعیین می کنند.

تولید کانال

تولید کانال با تجهیزات بروز و نیروی با تجربه و همچنین با استفاده از ورق با کیفیت کاری انجام می شود.

اجرای کانال

اجرای کانال آخرین مرحله کانال سازی به حساب می آید که اگر به درستی انجام شود کل سیستم به درستی تکمیل می شود.چفت کردن قسمت های کانال به یکدیگر ، عایق کاری کانال بخصوص در قسمت درزها و محکم کردن کانال در جای خود نکاتی است که در این مجموعه به دقت رعایت می شود.

نمونه ای از کانال های چهارگوش نساجی و بافندگی

 

طراحی مدرن و به روز

طراحی، ساخت و نصب کانال های تهویه هوا به شیوه های مختلف و به روز

قیمت‌های عادلانه

ارائه مناسبترین قیمت با بررسی کارشناسی و استفاده از کمترین ورق برای کار شما

بهترین ها را از ما بخواهید

کاشان تهویه هوادار کسب و کار شما